• polski
 • english

Sponsorzy

Zapraszamy do sponsorowania 4Developers wszystkie firmy, które pragną dotrzeć do programistów i project managerów z całej Polski. Nasi uczestnicy to ponad 400 specjalistów pracujących w czołowych firmach w kraju, a także studenci, którzy swoją przyszłość wiążą z programowaniem.

W ramach różnych pakietów sponsorskich oferujemy możliwość przeprowadzenia wykładów podczas konferencji, ustawienie stoiska firmy w czasie 4Developers, umieszczenie logo i informacji o firmie na stronie internetowej, a także branding centrum konferencyjnego (plakaty, roll up’y, bannery etc.) i wiele innych form promocji.

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana udziałem w 4Developers , napisz do nas na adres anna.kolodziejczyk@proidea.org.pl

Platynowy sponsor

allegro

Grupa Allegro to w tej chwili najbardziej rozwinięta platforma handlu internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W jej skład wchodzą największe serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe tej części świata – Allegro.pl, OtoMoto.pl, OtoDom.pl, Ceneo.pl, Platnosci.pl, Cokupic.pl. Skupiamy ponad 12-milionową społeczność Internautów. Społeczność ludzi, którzy są z nami od lat. Naszym celem, jako pracowników wszystkich serwisów, jest umożliwianie Użytkownikom wygodnego, skutecznego i bezpiecznego handlowania w sieci. Zespół pracowników Grupy Allegro wciąż się powiększa a naszą firmę tworzy w tej chwili ponad 600 osób.

Bardzo ważne miejsce w Grupie Allegro zajmują międzynarodowe platformy handlowe: czeska (www.aukro.cz), rosyjska (www.molotok.ru), rumuńska (www.aukro.ro), ukraińska (www.aukro.ua), słowacka (www.aukro.sk), bułgarska (www.aukro.bg) oraz węgierska (www.teszvesz.hu). W uznaniu naszej polityki personalnej, zostaliśmy nominowani do nagrody „Solidny Pracodawca 2008”, przyznawanej od wielu lat przez Grupę Media Partner.

Złoci sponsorzy

tieto

Tieto jest firmą z branży nowoczesnych technologii świadczącą usługi IT, R&D oraz doradcze. Zatrudniając ponad 16 000 ekspertów jesteśmy w czołówce firm IT w Europie Północnej a także światowym liderem w wybranych segmentach rynku usług cyfrowych. Specjalizujemy się w obszarach, w których posiadamy największą wiedzę o potrzebach biznesowych naszych klientów. Współtworzenie zmian w branży wspólnie z naszymi Klientami, koncentracja uwagi na ich potrzebach oraz skandynawski profesjonalizm to zasady, dzięki którym wyprzedzamy naszych konkurentów.

Swoje usługi świadczymy Klientom na całym świecie w branżach takich jak: telekomunikacja, media, bankowość, ubezpieczenia, energetyka, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, sektor publiczny, produkcja przemysłowa, handel detaliczny, logistyka oraz motoryzacja. Współpracujemy z wiodącymi przedsiębiorstwami i organizacjami i rozwijamy się razem z nimi. Koncentrujemy się na obsłudze dużych i średniej wielkości organizacji na naszych głównych rynkach – Europy Północnej, Niemiec i Rosji.

Akcje Tieto notowane są na NASDAQ OMX w Helsinkach i Sztokholmie.

Tieto Poland zatrudnia ponad 700 ekspertów z zakresu rozwoju oprogramowania w dwóch lokalizacjach: w Szczecinie i Wrocławiu. Nasi specjaliści realizują w Polsce projekty badawczo-rozwojowe m.in. dla sektora teleinformatycznego, producentów urządzeń mobilnych oraz branży motoryzacyjnej.

e-point

Już od 25 lat Adobe zmienia sposób w jaki wymieniamy się ideami i informacjami w nowoczesnym świecie. Adobe tworzy najlepsze w branży rozwiązania z zakresu tworzenia i obróbki obrazu i filmu. Dzięki temu firma znacząco wpłynęła na to jak dziś postrzegamy biznes, rozrywkę i komunikację z innymi ludźmi. Adobe wyznacza nowe standardy produkcji oprogramowania, które zachęca ludzi do udziału w globalnej wymianie idei. Adobe nie ogranicza się do działalności w jednej branży, ale działa wszechstronnie i znacząco wpływa na pracę i życie każdego twórcy, nadawcy i odbiorcy informacji. Firma utrzymuje pozycję lidera w branży oprogramowania dzięki bogatemu doświadczeniu w tworzeniu najbardziej rozpoznawalnych na rynku softwarowych marek.

e-point

e-point SA to uznany software house, lider biznesowych zastosowań technologii Java na rynku polskim. Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych rozwiązań internetowych dla biznesu, korzystając z własnego środowiska programistycznego OneWeb, uznanych standardów informatycznych (Java 2 Enterprise Edition, Linux) oraz oprogramowania dostarczanego przez międzynarodowych partnerów (IBM, Intel, Oracle).

Dzięki unikalnemu połączeniu własnej technologii z doświadczonym zespołem architektów, inżynierów, menedżerów i programistów e-point SA potrafi szybko i skutecznie zaprojektować i zbudować, a następnie utrzymać systemy informatyczne dające prawdziwą wartość i przewagę konkurencyjną klientom firmy.

e-point SA tworzy:

 • Portale korporacyjne – serwisy www, wewnętrzne portale informacyjne (intranet, extranet), systemy e-learning. Ich podstawą jest platforma Active Content, która nie tylko pełni funkcję systemu zarządzania treścią (CMS – content management system), ale również umożliwia budowanie i integrowanie aplikacji internetowych z serwisami www.
 • Systemy e-commerce – w oparciu o własne środowisko programistyczne OneWeb oraz komercyjne produkty pakietu IBM WebSphere dostarczamy rozwiązania e-commerce pozwalające na sprzedaż produktów i usług. Są to przede wszystkim sklepy internetowe oraz systemy obsługi klientów.
 • Aplikacje dedykowane – projektujemy i budujemy dedykowane aplikacje usprawniające wybrane procesy biznesowe w organizacji. Są to głównie systemy ewidencji i zarządzania zasobami, wnioskami, zamówieniami, szkoleniami, jak również systemy CRM czy wsparcia sprzedaży.

Wśród aktualnych klientów e-point SA znajdują się m.in.: Amway Europe, Grupa ING, AXA Polska, Grupa AEGON, Bank BGŻ, Bank Zachodni WBK, Link4, PricewaterhouseCoopers, TEVA, Polpharma, Merck, Toyota, Toshiba Medical Systems.

Profesjonalizm i innowacyjność przedsięwzięć realizowanych przez e-point SA była wielokrotnie nagradzana. W 2007 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Project Management (IPMA) przyznało firmie główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Project Excellence Award Polska” za stworzenie platformy e-commerce dla europejskiego oddziału korporacji Amway.

W uznaniu dla prowadzonej polityki kadrowej firma e-point SA została nagrodzona godłem „Inwestor w Kapitał Ludzki”.

oracle

Oracle jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla dowolnego rodzaju przedsiębiorstw i organizacji. Od ponad 30 lat Korporacja Oracle cieszy się pozycją lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania informacją, obsługuje na świecie ponad 275 tys. klientów, w tym 98 firm z listy Fortune 100.

Firma zatrudnia ponad 80 tys. specjalistów, zaś jej roczny obrót wynosi ponad 22 mld USD; na badania i rozwój przeznacza ponad 6 milionów USD dziennie.

W 1992 r. powstała firma Oracle Polska. Obecnie zatrudnia ona 230 osób i współpracuje z 300 firmami partnerskimi, produkującymi oprogramowanie dla obsługi przedsiębiorstw. Aby móc dostarczyć odbiorcom rozwiązania kompleksowe i najlepsze pod względem technologicznym, Oracle ściśle współpracuje z integratorami systemów i z wielkimi światowymi producentami sprzętu komputerowego. W roku kalendarzowym 2007 Oracle Polska osiągnął obroty 422 mln PLN. Produkty Oracle opanowały 60% krajowego rynku baz danych i ¼ rynku oprogramowania middleware.

Srebrni Sponsorzy

Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland

Centuria

Centuria zajmuje się kompleksową obsługą projektów informatycznych. Dostarcza rozwiązania z zakresu projektowania, wdrażania, zarządzania i integracji infrastruktury informatycznej.

Centuria świadczy również usługi dzierżawy i utrzymania serwerów o wysokiej wydajności i dostępności. W ramach jednego z działów tworzy również oprogramowanie w zakresie technologii .NET, Flex, Silverlight. Do grona stałych klientów Centurii zaliczają się m.in. Microsoft Polska sp. z o.o., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Sponsorzy

Logica IT

Firma Logica IT Łukasz Andrzejewski jest innowacyjnym dostawcą rozwiązań edukacyjnych z dziedziny Inżynierii Oprogramowania. Wychodząc naprzeciw rzeczywistym potrzebom swoich klientów oferuje dedykowane szkolenia nastawione na praktyczne zdobywanie wiedzy. Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze współpracujących trenerów, a także indywidualnemu podejściu do każdego z klientów buduje nową jakość usług edukacyjnych na polskim rynku.

TOUK

Firma TouK to twórca wysokiej jakości rozwiązań informatycznych. Jesteśmy obecni na rynku IT od 2002 roku. W ciągu ośmiu lat naszej działalności zapracowaliśmy na zaufanie klientów z sektora telekomunikacji, finansów, bankowości, ubezpieczeń i wydawnictw. Realizujemy całościowe projekty: od analizy funkcjonującego w firmie oprogramowania, przez wypracowanie i wdrożenie spójnego systemu, po wsparcie techniczne w jego utrzymaniu. Nasze rozwiązania opieramy na uznanych, przede wszystkim otwartych, standardach i technologiach.
Nasze kompetencje techniczne budujemy głównie w następujących obszarach:

 • Enterprise Application Integration – integracja danych i usług;
 • Rich Enterprise Applications – zaawansowane aplikacje w sieciach korporacyjnych;
 • Information and Communication Convergence – systemy telekomunikacyjne i ich integracja z IT.

W oparciu o te kompetencje realizowaliśmy projekty z bardzo szerokiego zakresu:

 • systemy transakcyjne;
 • wsparcie procesów billingowych;
 • aplikacje i usługi konwergentne;
 • zarządzanie relacjami z klientami;
 • programy lojalnościowe;
 • weryfikacja wiarygodności kredytowej;
 • zarządzanie wierzytelnościami;
 • obsługa finansowo-księgowa;
 • handel elektroniczny;
 • przenoszenie numerów telefonicznych;
 • zarządzanie zasobami numeracyjnymi.

Chcemy, by ludzie TouK byli kimś więcej niż tylko programistami. Stawiamy na wszechstronnych specjalistów (ang. generalizing specialists) i tej klasie pracowników stwarzamy możliwości rozwoju. Nasz zespół liczy dziś ponad 60 osób. To grono profesjonalistów, a zarazem ciekawych osobowości, tworzących sprawnie działający organizm.