• polski
  • english

Marek Berkan

E-Point
Marek Berkan

Team leader w e - point SA.

O prelegencie:
Marek Berkan – odpowiada za proces implementacji systemów informatycznych, a następnie za ich długofalowy rozwój i utrzymanie. Od 10 lat programuje w J2EE, od 5 lat pracuje nad dynamicznie rozwijającym się projektem w technologii J2EE koordynując prace zespołu programistów.
Codziennie stawia czoła nowym wymaganiom project managerów oraz zgłoszeniom błędów z serwisu. W swojej pracy kładzie nacisk na pragmatyczne rozwiązania gwarantujące stabilność i niezawodność systemów. Jego celem zawodowym jest gładkie wdrażanie nowych funkcjonalności przy jednoczesnym minimalizowaniu możliwych błędów.

Sesja: Java

Temat wykładu: Automatyczne generowanie kodu

Streszczenie:
W trakcie prezentacji omówimy zastosowania automatycznego generowania kodu na przykładzie OR-mappingu, XML’a, plików konfiguracyjnych i lokalizacyjnych. Marek wykorzysta przy tym swoje doświadczenie z pracy przy dużych projektach w firmie e-point oraz przykłady z popularnych bibliotek Open Source. Podpowie jak można ułatwić i przyspieszyć development oraz wprowadzanie zmian, a także jak uniknąć prostych błędów już na etapie budowania aplikacji.