• polski
  • english

Komitet

4Developers tworzone jest nie tylko przez zespół Fundacji PROIDEA, ale także pasjonatów i aktywnych członków społeczności. Za pomoc merytoryczną i organizacyjną bardzo dziękujemy:

Grzegorz Duda – Obecnie pracuje jako lider techniczny w firmie Sabre Polska produktu “mission critical”.
Pomysłodawca, twórca oraz redaktor naczelny pierwszego, zupełnie darmowego, elektronicznego czasopisma o Javie – JAVA exPress wydawanego w języku polskim i angielskim. Twórca i zarządzający najlepszym polskim portalem o Javie dWorld.pl. Organizator konferencji o Javie, w tym Eclipse DemoCamp i COOLuary. Współorganizator konferencji GeeCON. Pomysłodawca, twórca i prowadzący pierwszego i jedynego podkastu o Javie w Polsce – Polish Java Podcast. Jeden z liderów Polish JUG w latach 2007-2009. Pomysłodawca oraz prowadzący wykładów w formie “lightning talks” podczas konferencji JDD i 4Developers. W życiu osobistym mąż Agnieszki, oraz ojciec Weroniki i Roberta. Uwielbia podróżować, pływać, żeglować i jeździć na nartach.

prelegent

Przemysław Kaczmarek – Student Politechniki Poznańskiej kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Od dwóch lat współpracuje z firmą Microsoft w ramach programu Student Partner. Aktualnie Microsoft Student Consultant dla regionu Północno-Zachodniego. Bierze udział w licznych projektach akademickich firmy Microsoft, jako programista oraz Project Manager. Główne obszary zainteresowań to wytwarzanie oprogramowania oraz biznesowych aplikacji internetowych w technologii .NET. Interesuje się również projektowaniem aplikacji i architektury systemów informatycznych. Prelegent i organizator licznych spotkań grupy .NET oraz konferencji IT Academic Day.

Szymon Kobalczyk – Od 7 lat zajmuje się różnymi aspektami technologii .NET, głównie w zakresie projektowania interfejsów dla aplikacji internetowych i Smart Client. Obecnie specjalizuje się w budowie rozwiązań opartych na Windows Presentation Framework (WPF). Przygodę z WPF rozpoczął od projektu CME for TSRI – jednej z pierwszych wdrożonych aplikacji WPF. Ostatnio został zdobywcą pierwszej nagrody w prestiżowym konkursie “Lab49 WPF in Finance Innovation Contest”. Członek ciała doradczego patterns & practices Composite Application Guidance for WPF oraz jeden z liderów i częsty prelegent Krakowskiej Grupy Deweloperów .NET. Organizator konferencji CodeCamp w Krakowie.

Michał Rączka – Doświadczony kierownik zarządzania projektami o charakterystyce międzynarodowej oraz wielodziedzinowej. Zainteresowania zawodowe: synergia biznesu i IT, ocena portfolio projektów, miękkie aspekty PM, coaching i mentoring, szeroko pojęty rozwój biznesu. Członek zarządu PMI Odział Poznań – odpowiedzialny za szkolenia oraz rozwój. Certyfikaty: PMP, CAPM, Prince2, ITIL-F, CISA, MCP, CCNA/CCDA. Absolwent Politechniki Szczecińskiej: Elektronika i Telekomunikacja oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji Oprogramowania. Dyplomy z Zarządzania Projektami oraz Marketingu. Student MBA UE Poznań-Atlanta.